16° Açık

Köylü, Milletin Efendisi Olacak !

Bütün dünyayı esareti altına alan covid-19 denilen virüse karşı hepimiz bir savaş veriyoruz.Savunmamızı güçlü tutarak,hücum yapıyoruz. Bütün dünyayı esareti altına alan covid-19 denilen virüse karşı hepimiz bir savaş veriyoruz.Savunmamızı güçlü tutarak,hücum yapıyoruz. Uygulanan kurallarla mecburi haller dışında evde kalıyoruz.Haliyle her alanda tüketim toplumu olduk şu günlerde.Devlette dahil olmak üzere tüm kurumlar tüketiciye bu zor günlerde […]
ERBAA - Nisan 9, 2020 5:27 pm A A

Bütün dünyayı esareti altına alan covid-19 denilen virüse karşı hepimiz bir savaş veriyoruz.Savunmamızı güçlü tutarak,hücum yapıyoruz.

Bütün dünyayı esareti altına alan covid-19 denilen virüse karşı hepimiz bir savaş veriyoruz.Savunmamızı güçlü tutarak,hücum yapıyoruz.
Uygulanan kurallarla mecburi haller dışında evde kalıyoruz.Haliyle her alanda tüketim toplumu olduk şu günlerde.Devlette dahil olmak üzere tüm kurumlar tüketiciye bu zor günlerde destek olmaya çalışıyor.

Buraya kadar herşey normal…
Ya üreticiler ne olacak ?

Tüketim kaleminde yer alan her gıda maddesi zamanla azalacak.Yeni üretim olmadığı ve stoklar azalmaya başladığında tedarik sıkıntısı artmaya başlayacak.
Biz şehirde yaşayanlar için belki bugünler kısmi hatta zorunlu tatil gibi görünse de tarlasıyla uğraşan çiftçilerimiz için yani gıda üretiminin başladığı birinci noktada fideler toprakla buluşuyor.Biz tüketicilere verilen desteklerden daha fazlası onlara kesinlikle verilmeli.
Onlar üretmezse biz neyi tüketeceğiz ?

Üretimi kısa vadede değil uzun vadede değerlendirmek lazım.Er yada geç bu virüs illetinden elbette kurtulacağız.İşte o günden itibaren ekonomi ve yaşam başka bir ivme kazanacak.Özellikle 3 sektörün yıldızının parlayacağını hâtta diğer sektörlerin bir adım önüne geçeceğini düşünüyorum.

Hangi sektörler mi ?
✔️TARIM
✔️TEKNOLOJİ/YAZILIM
✔️SAVUNMA

İşte bu 3 sektör dünya ekonomisinin lokomotifi olacak…
Neden mi ?
Birisi üretecek,birisi pazarlayacak diğeride savunup,koruyacak.

Virüs sonrası oluşacak yaşam tablosunda toprakları çokça verimli olan ülkemiz bir adım öne çıkacaktır.

Gelelim Erbaa’ya…
Ülkenin en verimli topraklarına sahip bu ovada tarımsal üretim acil ve kesinlikle desteklenmeli.
Bundan 1 yıl önce hepimizin hatırladığı bir yerel seçim yaptık.O dönemde belki kıymeti anlaşılmadı ama benim en beğendiğim proje Murat Toycan Selçuk’un Üretici kooperatifi projesiydi.Şu an uygulanıyor olsaydı tarımsal üretimin lideri Erbaa olur,bu krizden en kârlı Erbaa ve Erbaalı çiftçi çıkardı.Unutmadan Erbaa Ticaret Odası başkanı Gökalp Coşkun’un da hatırladığım kadarıyla Organize Tarım Bölgesi adlı bir projesi vardı.Projenin son durumunu bilmiyorum lakin o projede emin olun Erbaa’ya katma değer kazandıracaktır.

Velhasıl kelam,acil olarak çiftçiye destek olunmalı,mazot,gübre,fide,hasat,pazarlama gibi konularda onların üretim yükü hafifletilmelidir.Yoksa biz ne tüketeceğiz ?

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediğine geldik;
“Köylü,milletin efendisidir”

Kesinlikle köylü,milletin efendisi olacak.

Mustafa DOĞAN

ERBAA - 5:27 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
ankara yara bakımı kronik yara bakımı